1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 177 21 12 13 14 16 top images

Ostatnio przeglądane

Informacje kontaktowe

Informacje kontaktowe

Możesz skontaktować się z nami w różny sposób. Możesz do nas napisać, zadzwonić lub zjawić się w nas...

Czym zajmują się głogowskie wodociągi

Czym zajmują się głogowskie wodociągi

Charakter działalności przedsiębiorstw wodociągowo kanalizacyjnych nie zawęża się jedynie do ujmowan...

Historia wodociągów

Historia wodociągów

Pierwsze zapisy o pojawieniu się systemów wodociągowych pochodzą z początku XV w., a dokładnie z 144...

Najczęściej przeglądane

Kampania

Pijemy wodę z kranu Podsumowanie roku 2020 w PWiK w Głogowie Kampania „Pij wodę z kranu” z udziałem...

RODO

W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych Administrator wskazuje Inspektora Ochrony Danych Oso...

Ogłoszenie i taryfy 2021

OGŁOSZENIE Działając na podstawie art. 24f ust. 3 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopat...

Regulamin usług PWiK w Głogowie sp. z o.o. - Gmina Miejska

Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący od dnia 01 kwietnia 2019 r....

Dla zdrowia, oszczędności i środowiska. Głogowianie piją wodę z kranu!

Jak zadbać o swoje serce, kondycję oraz zatroszczyć się o środowisko? Okazuje się, że nie jest to takie trudne i nie wymaga zbyt dużego wysiłku. Wystarczy zrezygnować z picia wody butelkowanej i wybrać wodę z kranu. Picie głogowskiej kranówki nie tylko jest bezpieczne i zdrowe, ale również tańsze. Do picia wody z kranu przekonuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie. Właśnie pojawił się kolejny spot promujący kampanię „Pij wodę z kranu”.

Głogowska kranówka zawiera dwa drogocenne dla organizmu człowieka pierwiastki – magnez i wapń. To one odpowiadają za utrzymane prawidłowej gospodarki elektrolitycznej człowieka, zmniejszają ryzyko zachorowalności na choroby układu krążenia oraz uzupełniają braki w diecie. Co ważne, minerały zawarte w wodzie, wchłaniają się do organizmu lepiej niż te z suplementów diety (tabletek). - Dostarczana przez nas woda spełnia najbardziej rygorystyczne polskie i europejskie normy jakościowe. Jest badana w naszym akredytowanym laboratorium. Dodatkowo są przeprowadzane kontrole przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego - mówi Magdalena Ruta, specjalistka do spraw promocji i komunikacji społecznej w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie.

Wybór kranówki to świetne rozwiązanie również dla osób dbających o środowisko. – Przeciętny Kowalski dziennie powinien wypić około 2 do 3 litrów wody. To daje nam około 1000 litrów wody w ciągu roku. Kupując wodę w 1,5 litrowych butelkach, w ciągu roku zużyje ich aż 667. To ogromna ilość, a to tylko jeden człowiek i jeden rok. Jeżeli przemnożymy to przez ilość wszystkich osób na świecie, albo chociaż w Polsce, to są to ogromne ilości plastiku. Żeby zmniejszyć jego zużycie wystarczy zrezygnować z wody butelkowanej i pić wodę z kranu. Jest ona cały czas dostępna, a wychodząc z domu można nalać ją do bidonu wielokrotnego użytku – tłumaczy Magdalena Ruta. Dodatkową korzyścią jest także oszczędność pieniędzy. Woda z kranu jest zdecydowanie tańsza od tej butelkowanej. Roczny zapas kranówki kosztuje niecałe 6 złotych. Tymczasem za taką samą ilość (1000 litrów) wody butelkowanej, trzeba zapłacić ponad 1000 złotych.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie przygotowało krótki spot promujący kampanię „Piję wodę z kranu”. Można go zobaczyć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=rvzqhUM-yxs&feature=emb_title

Przyłącz się

Odczyty wodomierzyChcesz być na bieżąco? Przyłącz się do nas.

Każdy mieszkaniec Głogowa jest bezpośrednio lub pośrednio naszym klientem i może skorzystać z udostępnionej przez nas bezpłatnej usługi powiadamiania SMS-owego o przerwach i zakłóceniach w dostawach wody.

Strefa klienta