Możesz skontaktować się z nami w różny sposób. Możesz do nas napisać, zadzwonić lub zjawić się w nas...
Charakter działalności przedsiębiorstw wodociągowo kanalizacyjnych nie zawęża się jedynie do ujmowan...
Pierwsze zapisy o pojawieniu się systemów wodociągowych pochodzą z początku XV w., a dokładnie z 144...
Wymiana magistrali pod korytem Odry Pijemy wodę z kranu Podsumowanie roku 2020 w PWiK w Głogowie Kam...
W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych Administrator wskazuje Inspektora Ochrony Danych Oso...
Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący od dnia 19 listopada 2021 r. na ter...
Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący od dnia 29 listopada 2021 r. na ter...
Miejska Oczyszczalnia Ścieków w Głogowie jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną. Jej przepustowość wynosi 21000 m3 /d, a jej zadaniem jest oczyszczanie ścieków doprowadzanych system kanalizacji ogólnospławnej z miasta Głogowa i okolicznych gmin: Serbów, Jaczowa, Ruszowic. Ścieki deszczowe w ilości powyżej 1500 m3/h są wprowadzane do systemu zbiornika retencyjnego poprzez przelew burzowy, a następnie stopniowo przepompowywane do komory wlotowej przed budynkiem krat.
Mechaniczna część oczyszczalni składa się z następujących obiektów: - krat gęstych, których zadaniem jest zatrzymywanie większych zanieczyszczeń stałych - piaskownika napowietrzanego usuwającego piasek oraz tłuszcz ze ścieków - osadników wstępnych (3 sekcje po 2 szt.) zatrzymujących zawiesinę łatwo opadającą.
Skratki są wapnowane, a następnie wywożone na Składowisko Odpadów Komunalnych, podobnie jak piasek z piaskownika. Ścieki po wstępnym oczyszczeniu są przepompowywane do części biologicznej składającej się z dwóch komór osadu czynnego i dwóch osadników wtórnych, gdzie następuje dalsza redukcja związków organicznych i nieorganicznych, a także usuwanie związków biogennych, czyli azotu i fosforu. Ścieki oczyszczone o stężeniach wskaźników zanieczyszczeń poniżej wymogów MOŚZNiL odpływają do odbiornika, czyli rzeki Odry. Pozostałe parametry nie przekraczają wielkości określonych w załączniku nr 2 do Rozp. MOŚZNiL z dnia 05.11.1991 r. w sprawie klasyfikacji wód oraz warunków jakim powinny odpowiadać ścieki wprowadzone do wód i ziemi.