1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 177 21 12 13 14 16 top images

Ostatnio przeglądane

Informacje kontaktowe

Możesz skontaktować się z nami w różny sposób. Możesz do nas napisać, zadzwonić lub zjawić się w nas...

Usługi świadczone przez PWiK

Usługi świadczone przez PWiK

Ulotki informacyjne dotyczące świadczonych usług: Inspekcje rurociągów Lokalizacja uzbrojenia podzie...

Ceny za wodę i odprowadzanie ścieków

Czy nasza cena za wodę jest wysoka? Możecie Państwo ocenić to sami sprawdzając jak plasujemy się w k...

Najczęściej przeglądane

Materiały filmowe

Wymiana magistrali pod korytem Odry Pijemy wodę z kranu Podsumowanie roku 2020 w PWiK w Głogowie Kam...

RODO

W sprawach dotyczących ochrony danych osobowych Administrator wskazuje Inspektora Ochrony Danych Oso...

Regulamin usług PWiK w Głogowie sp. z o.o. - Gmina Głogów

Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący od dnia 19 listopada 2021 r. na ter...

Regulamin usług PWiK w Głogowie sp. z o.o. - Gmina Miejska

Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący od dnia 29 listopada 2021 r. na ter...

Materiały filmowe

Wymiana magistrali pod korytem Odry

Pijemy wodę z kranu

Podsumowanie roku 2020 w PWiK w Głogowie

Kampania „Pij wodę z kranu” z udziałem siatkarzy z SPS Chrobry Głogów

Kampania "Pij wodę z kranu" z udziałem piłkarzy Chrobrego Głogów

Kampania "Pij wodę z kranu" z udziałem Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza

Zmiany w opłatach za deszczówkę

Będą zmiany w opłatach za deszczówkę, wynikające z ustawy Prawo wodne

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie sp. z o.o. od 2010 r. świadczy odpłatnie usługę odbioru oraz oczyszczania ścieków opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Głogów. Na skutek wprowadzenia w br. ustawy Prawo wodne (Dz.U. 2017.1566 z 23.08.2017 r.) zmieniła się definicja ścieków. W starym porządku prawnym ściekiem były także wody opadowe i roztopowe określane jako: ujęte w otwarte lub zamknięte systemy kanalizacyjne, pochodzące z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni, w szczególności z miast, portów, lotnisk, terenów przemysłowych, handlowych, usługowych i składowych, baz transportowych oraz dróg i parkingów (art. 2 pkt. 8 lit. c ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków). Obecnie wody opadowe i roztopowe definiuje się jako wody będące skutkiem opadów atmosferycznych (art. 16 pkt. 69 ustawy Prawo wodne). Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych do wód (np. poprzez sieci kanalizacyjne) rodzi obowiązek ponoszenia opłat za usługi wodne.

 

Jakie są skutki tych zmian?

W związku z tą zmianą PWiK zobligowane jest do ponownego zweryfikowania wszystkich powierzchni (również z dachu), z których wody opadowe i roztopowe odprowadzane są do kanalizacji, gdyż PWiK winno objąć opłatą wszystkie wody opadowe i roztopowe wpływające do kanalizacji.

Dlatego do 30 listopada 2017 roku PWiK dostarczy wszystkim klientom – indywidualnym, przedsiębiorstwom, instytucjom - do wypełnienia formularze, dotyczące wielkości powierzchni oraz rodzaju nawierzchni, z których wody opadowe i roztopowe odprowadzane są do kanalizacji. Na ich podstawie zostanie przygotowana i przesłana do klientów do podpisania stosowna umowa. Brak zwrotu podpisanej umowy nie zwalnia z obowiązku płacenia ze świadczone przez PWIK usługi.

 

Jak do Państwa dostarczymy formularze?

1. Do przedsiębiorstw i instytucji prześlemy je pocztą.

2. Do odbiorców indywidualnych dostarczymy je przez naszych przedstawicieli osobiście.

W jaki sposób będzie można przekazać nam wypełnione formularze?

Przedsiębiorcy:

  1. Poprzez odesłanie ich pocztą bądź osobiste doręczenie do PWiK.
  2. Drogą elektroniczną przez naszą stronę internetową. Jest to jednak oferta tylko dla tych naszych klientów, którzy są uczestnikami usługi e-BOK. Oni także nie muszą czekać na naszych przedstawicieli, mogą zalogować się do konta na e-BOK, od razu wypełnić formularz i go wysłać.

Klienci indywidualni:

  1. Poprzez naszych przedstawicieli, którzy dotrą po raz drugi do Państwa domów.
  2. Drogą elektroniczną przez naszą stronę internetową. Jest to jednak oferta tylko dla tych naszych klientów, którzy są uczestnikami usługi e-BOK. Oni także nie muszą czekać na naszych przedstawicieli, mogą zalogować się do konta na e-BOK, od razu wypełnić formularz i go wysłać.

Uwaga! Przypominamy, że każdy klient PWiK, posiadający dostęp do internetu może skorzystać z możliwości zostania użytkowaniem e-BOK. Kliknij tutaj i bez zbędnych formalności załóż konto https://pwik.glogow.pl/ebok/

Jak dotrzeć do formularza po zalogowaniu się do e-BOK?

Masz wątpliwości, zapytaj

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Katarzyną Tryzną lub Adrianem Starczewskim z Działu Informacji Technicznej (telefon: 76 834-21-31 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) w każdy piątek w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

Czy można ograniczyć opłaty?

Zachęcamy Państwa do podejmowania, we własnym zakresie, działań mających na celu zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na działce, tj. w miejscu gdzie one spadną. Ograniczy to ilość wód opadowych i roztopowych odprowadzanych do kanalizacji, a tym samym także wysokość Państwa należności za świadczone przez PWiK usługi.

Filmy edukacyjne

Oczyszczalnia ścieków

Jak pracuje PWiK w Głogowie?

Laboratorium PWiK

Dolnośląski Festiwal Nauki 2019 w PWiK

Małże - wymiana 2019

PWIK 2019

Edukacja 2019

PWIK - kanalizacja 2019

Dzień Dziecka 2019

Źródełka 2018

Działania, woda 2018

Woda bogata w minerały 2018

Film nr 1 dla młodzieży i dorosłych pt. „Woda wokół nas – dlaczego dbamy o środowisko naturalne”

Film nr 2 dla dzieci pt. „Skąd się bierze woda w kranie”.

Film nr 3 pt. „Pijmy wodę!”.

Film nr 4 pt. „Woda lokalnie i globalnie”.

Film zrealizaowany przez uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie przy współpracy z Naszą Wytwórnią.

Salka dydaktyczna

W 2014 roku na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Serby” powstała sala dydaktyczna, w której prowadzone będą zajęcia edukacyjne w ramach opracowanego „Programu edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży z powiatu głogowskiego”. Podstawowym celem naszego programu jest szerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia ochrony wód.

Cykliczne zajęcia edukacyjne w nowo powstałej sali dydaktycznej skierowane są dla uczniów szkól podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu głogowskiego.
Zajęcia przeprowadzone zostaną w kilku zestawach/blokach tematycznych m. in. o jakości wody i jej wpływie na organizm ludzki, uzdatnianiu wody oraz mikroorganizmach występujących w wodzie i osadzie czynnym.

Sala została wyposażona w następujący sprzęt dydaktyczny:

- 11 stanowisk mikroskopowych,

- walizkowy zestaw do badań wody z fotometrem filtrowym,

- zestaw do filtracji wody,

- podstawowe naczynia laboratoryjne (kolby, cylindry, butelki, pojemniki, itp.),

- zestawy komputerowe,

- projektor,

- wizualizer.

 

Tak przygotowana sala dydaktyczna pozwoli na przeprowadzenie zajęć praktycznych oraz przybliżenie wiedzy z zakresu technologii uzdatniania wody i oczyszczania ścieków w naszym mieście.

 logo funduszDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

Powyższy "Program edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży z powiatu głogowskiego" dofinansowany jest ze środków WFOŚiGW we Wrocławiu. Ogólna wartość przedsięwzięcia wynosi 144297,80zł. WFOŚiGW we Wrocławiu dofinansowuje ten program w formie dotacji w wysokości 74500zł.
www.wfosigw.wroclaw.pl

Salka dydaktyczna dostępna jest dla grup szkolnych, które wyrażą chęć udziału w takich zajęciach i ustalą termin odbycia takich zajęć. Zajęcia odbywają się podczas odwiedzin naszego ujęcie wody.

Rezerwacjami terminów zajmuje się:

Grzegorz Hoffa, kierownik Wydziału Wody.
Kontakt telefoniczny: +48 76 833 12 20

Można również wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i po weryfikacji termin zostanie naniesiony na grafik i termin zostanie potwerdzony.

 

 

Dla mieszkańców

PWiK w Głogowie podejmuje wiele działań na rzecz mieszkańców.

Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy częścią społeczeństwa i oprócz obowiązku jaki na nas ciąży związanego z dostawą niezbędnych do życia dóbr powinniśmy starać się jeszcze bardziej.

Jedną z takich inicjatyw było przygotowanie kurtyn wodnych, które zakupiliśmy, aby w upalne dni niosły ochłodę mieszkańcom Głogowa. Zainicjowana przez PWiK akcja rozstawienia kurtyn wodnych spotkała się z dużym zadowoleniem mieszkańców i otrzymała duże wsparcie ze strony Urzędu Miejskiego. Urząd Miejski przejął rozpropagowanie inicjatywy i zorganizował sondaż wśród Głogowian w sprawie rozstawienia trzech instalacji, na które składają się dwie bramki wodne i jedna kurtyna. Kolejne lata pokazały, że tak niewielkie akcje mogą przynieść wiele pożytku jak również ogromną radość nie tylko młodszym mieszkańcom Głogowa.
Jesteśmy aktywnym sponsorem wielu imprez organizowanych przez różne instytucje w naszym rejonie jak również stale wspieramy nasze kluby oraz zawody sportowe.

IMG 0298

Istotnym elementem naszej działalności jest rozpoczęty w 2014 r. duży program zajęć edukacyjnych podnoszących świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Bardzo szybko zdobył aprobatę wśród placówek oświatowych. Regularnie odwiedzamy przedszkola oraz szkoły w naszym powiecie prowadząć zajęcia edukacyjne w chętnych placówkach. 

Na potrzeby programu, na naszym ujęciu wody, przygotowaliśmy salkę dydaktyczną, którą wyposażyliśmy w specjalistyczny sprzęt gdzie odwiedzające nas grupy szkolne odbywają praktyczne zajęcia.

Pogotowie wodociągowe

Pogotowie wodociągowe

telefon bezpłatny: 19285

telefon komórkowy (płatny):
602 513 227

Strona głównaPWiKDla mieszkańców